Nincs olyan tanács, ami mindenkinek jó lenne, hiszen mások vagyunk, és mindenki máshogy dolgozza fel a traumát. Nem egyformák az élethelyzetek sem, sőt még az idő sem. Van, akit egész az elején csalnak meg, úgy, hogy arra nem számít. Míg mások lehet, akkor esnek át ezen, amikor már ők is érzik, hogy valami nem működik.
A megoldás is pont ennyire sokrétű és széles skálán mozog. Vannak, akiknek nem is szükséges a feldolgozás. Átlépnek a történteken, mintha mi sem történt volna. Akiket viszont meglepetésként ért, ők keresni fogják az okokat. Van benne nem kevés önhibáztatás és a másik hibáztatása is. „Miért nem figyeltem”, „tudhattam volna”, „éreztem, hogy…” De ezek már mind késő, viszont a megértéshez szükségesek.
Lehet hosszasan nyomozni is, hogy ki volt a harmadik fél, vagy az is lehet, hogy rögtön tudod, és mindig is gyanakodtál rá. Ám az egészből mégis azt kell levonnod, mint tanúság, hogy miért történt mindez. Mit nem kapott meg melletted a párod, és mit csinálhattál volna másképp. Ez utóbbit már csak azért is át kell gondolnod, hogy a következő kapcsolatba ne kövesd el.
És, ha végképp nem nyugszol, akkor ne félj igénybe venni szakember segítségét. Segíthetnek a barátnőid, de ők minden valamelyik irányba elfogultak lesznek. Ha nem akarsz rögtön pszichológushoz menni, egy kineziológus és jó megoldás lehet.
Forrás: ridikul.hu